Srednjeveški dan na gradu Rajhenburg 2019

SREDNJEVEŠKI DAN NA GRADU RAJEHNBURG 2019  s pričetkom ob 15.00

Srednjeveški dan je prireditev za celotno družino, saj lahko v popoldanskem delu otroci sodelujejo v najrazličnejših delavnicah, večerni del pa je namenjen najširšem občinstvu, saj je tudi to leto pripravljen zanimiv srednjeveški program, kjer ne bo manjkalo atraktivnih nastopov.

Vabljeni.

DELAVNICE, KI POTEKAJO OB DOLOČENI URI

 

Čas Delavnica Izvajalec Prostor
15.30 *Zeliščni kruhek KD Krško enota Grad Rajhenburg ROMANSKA DVORANA
16.00 Pisanje z gosjimi peresi 1 Družinsko gledališče Kolenc PRITLIČJE OKROGLEGA STOLPA
16.00 Zračni ples delavnica akrobatike na svili Trupa Aduta ATRIJ
16:30 *Izdelava mazila proti komarjem in klopom Šepet narave,

Nataša Požeg Dular s.p.

ROMANSKA DVORANA
17.00 Pisanje z gosjimi peresi 2 Družinsko gledališče Kolenc PRITLIČJE OKROGLEGA STOLPA
17:30 Grajska preizkušnja KD Krško enota Grad Rajhenburg GRAD
17.30 *Kako so se umivali v srednjem veku

(izdelava mila po stari recepturi)

Darko Kosem, Sivka iz Radeža ROMANSKA DVORANA
18.00 Delavnica srednjeveških plesov KD Svoboda Brestanica DVORANA POD ROMANSKO
18.00 Pisanje z gosjimi peresi 3 Družinsko gledališče Kolenc PRITLIČJE OKROGLEGA STOLPA

 

OSTALE DELAVNICE, KI POTEKAJO OD 15:00 DO 19:00
ATRIJ GRADU RAJHENBURG:
– ŠKATLICE IZ NARAVNEGA MATERIALA; »Pridne roke Rajhenburga
– ZAPESTNICE; DPM Brestanica
– GRADOVI, ŠČITI in MEČI; TD Brestanica
– USNJENE ZAPESTNICE; IZSO Ina Čebular Brestanica
– KOVANJE SREDNJEVEŠKEGA KOVANCA; TD Brestanica
– KALIGRAFIJA; Vesna Zakonjšek
– POSLIKAVA S KANO; Tatjana Stojanovič

DOGAJANJE NA SREDNJEVEŠKEM DNEVU

*Prikaz izdelovanja srednjeveškega orožja – Zlate Ostroge
*Lokostrelstvo – Rokodelska družina Grčar iz Turjaka
*Srednjeveški tabor – Vitezi Gašperja Lambergarja
*Srednjeveška tiskarna – Janez Kamniški
*Ponudba izdelkov na stojnicah

*15.30 voden ogled razstavnih zbirk v gradu Rajhenburg- KD Krško enota Grad Rajhenburg in Muzej novejše zgodovine Slovenije; vstop prost

VEČERNI PROGRAM  S PRIČETKOM OB 19.30

1. Prihod grajske gospode (s fanfarami)*    
2. Trupa Aduta (ples na svili)    
3. Srednjeveška plesna skupina KD Svoboda Brestanica    
4. K.D.I.S. (Kulturno društvo igralska skupina) Viteza Gašperja Lambergarja s srednjeveško zgodbo Martina Krpana    
5. Čupakabra (točka z ognjem)